Új Szó - spravodajský portál Drupal | Brainsum

Új Szó - portálové riešenie

Új Szó je najväčší tlačený denník na Slovensku v maďarskom jazyku. Cez online spravodajský portál ujszo.com oslovia približne 800 000 unikátnych návštevníkov. Portál generuje cez 14 milióny zobrazení mesačne. Tento denník je súčasťou mediálneho holdingu News and Media Holding, najväčšieho vydavateľského domu na Slovensku.

ujszo.com viac referencií ›

Od roku 2008 sme v partnerstve s najväčším maďarským denníkom a online portálom na Slovensku. Za tú dobu sme prešli mnohými zmenami. Najprv sme nahradili starý zdedený systém za Drupal 5, neskôr sme ho aktualizovali na verzie Drupal 6 a 7.

Po verzii Drupal 7 sme sa rozhodli systém upgradovať na Drupal 8 a migrovať státisíce (viac ako 800 000) článkov zo starého systému. Vďaka pravidelnej údržbe webstránka momentálne beží na najnovšej stabilnej verzii Drupalu 9 a pripravujeme sa na plynulý prechod na Drupal 10.

Vďaka našej implementácii sme dosiahli neskutočne rýchlu odozvu portálu, navrhli sme jednoducho ovládateľné administračné rozhranie a také funkcie ako napríklad flexibilná správa zobrazenia obsahu. Zlepšenie výkonu bolo jedným z hlavných cieľov, pretože hovoríme o portáli, ktorý každý mesiac využíva približne 800 tisíc čitateľov.

Z designového hľadiska sme sa snažili vyvinúť intuitívnu platformu, na ktorej môžu používatelia tráviť kvalitný čas.

 

800 tisíc návštevníkov

za mesiac

14 miliónov zobrazení

za mesiac

Prehľadný a intuitívny design aj na mobilných zariadeniach

Portál sme optimalizovali na mobilné zariadenia vrátane jeho výkonnosti. Používame responzívne obrázky, čiže vždy sa načítava obrázok v prispôsobenej veľkosti rožlíšeniu obrazovky. 

Rozhranie je jednoducho ovládateľné, veľkosť písma a tlačidlá sú prispôsobené rôznym zariadeniam. Pri návrhu riešenia sme uprednostnili mobile-first prístup.

Customizované a špeciálne funkcie projektu:

 • Galérie a kvízy založené na technológii React.js pre lepší používateľský zážitok a maximálny dosah.
 • Pokročilé nastavenie vyrovnávacej pamäte (cache) na základe Varnish a zoznamy článkov založené na technológii SOLR pre dosiahnutie maximálneho výkonu.
 • Živý prenos krátkych príspevkov s okamžitým publikovaním v reálnom čase pomocou Node.js.
 • 24-hodinový zoznam článkov a príspevkov v reálnom čase.
 • Komplexný a inteligentný systém plánovania a umiestňovania článkov vyvinuté v technológii React.
 • Vlastný nástroj na správu zobrazenia článkov podľa kategórie a tagov.
 • Použitie moderného a kvalitného formátu obrázkov (.webp).
 • Hierarchický "workflow" modul pri publikovaní článkov pre redaktorov.
 • Migrácia približne 800 000 článkov zo systému D7 do D8+.
   

Predchádzajúca referencia

Rustique

Jednoduchosť a krása v jednom - tvorba web prezentácie spoločnosti.

Rustique sa špecializuje na výrobu 100% prírodných tehlových obkladov, ktoré režú z ručne formovaných holandských, belgických a nemeckých tehál.

Ďalšia referencia